20 sierpnia

O godzinie 02:17 zauważono na monitoringu miejskim osobę, która znajduje się w torze wodnym na wysokości bulwaru Piastowskiego. Na miejsce zadysponowano R-401, po dotarciu przez załogę na miejsce zdarzenia okazało się, że osoba wyszła na brzeg i nie wymaga pomocy medycznej. O godzinie 2:30 została przekazana patrolowi Policji.

O godzinie 01:03 zauważono na monitoringu miejskim osobę, która znajduje się na wózku inwalidzkim oraz porusza się niebezpiecznie blisko jezdni w okolicy Mostu Kolejowego przy bulwarze Piastowskim. Na miejsce zadysponowano R-401, po dotarciu na miejsce zdarzenia okazało się, że mężczyzna znajduje się pod znacznym wpływem alkoholu co mogło spowodować zagrożenie w ruchu, nie wymagał on jednak pomocy medycznej. Na miejsce wezwano patrol Straży Miejskiej, któremu przekazano mężczyznę o godzinie 01:51.

 

19 sierpnia

O godzinie 21:04 do CKRW wpłynęło zgłoszenie o pozostawionych na plaży rzeczach (J. Głębokie, polana ogniskowa). Na miejsce zadysponowano samochód Z-06, po przybyciu na miejsce zdarzenia rozpoczęto przeszukiwanie linii brzegowej wraz z PSP, w międzyczasie zadysponowano łódź typu BRIG znajdującą się na terenie kąpieliska Głębokie. W tym czasie nurkowie PSP przeszukiwali dno jeziora. Ze względu na porę nocną i brak rezultatów poszukiwań podjęto decyzję o przerwaniu poszukiwań.

O godz. 18:12 do CKRW wpłynęło zgłoszenie od właściciela łodzi o awarii jednostki na przekopie Klucz- Ustowo.  Zadysponowano jednostkę R-201. Holowanie odbyło się na bazę Szczecińskiego WOPR. Zakończenie akcji o godzinie 19:25.

 

18 sierpnia

O godzinie 23:53 załoga R-201 patrolująca teren bulwaru Gdyńskiego zauważyła mężczyznę wzywającego pomocy. Ratownicy po dopłynięciu i rozpoznaniu rozpoczęli udzielenie kwalifikowanej pierwszej pomocy, działania polegały na zabezpieczeniu zwichniętej kończyny. Na miejsce zadysponowano ZRM któremu przekazano mężczyznę. Zakończenie działań i powrót na bazę 00:20.

O godz. 23:18 CKRW Szczecin otrzymało zgłoszenie od VTS Szczecin o wystrzelonej czerwonej rakiecie w okolicy Dok 5 a przystanią jachtową na Gocławiu. Na miejsce wysłano jednostkę R-201. Po przybyciu na miejsce zdarzenia nie stwierdzono żadnej osoby, która wymagałaby pomocy. Świadkowie obecni na miejscu stwierdzili, że nie widzieli żadnej wystrzelonej rakiety o godz. 23:30 Ratownicy otrzymali informację od kapitana jednego ze statku stacjonującego na terenie portu Szczecin, że rakieta została wystrzelona z lądu. Zakończenie poszukiwań o godz. 23:32

O godzinie 18:08 CKRW Szczecin otrzymało informację od ratowników z kąpieliska Dziewoklicz o wywróconym kajaku i dwoma osobami w wodzie w okolicy kąpieliska.
We wskazany rejon wysłano jednostkę R-401. Ratownicy po przybyciu na miejsce podjęli na pokład 2 mężczyzn, a całkowicie zatopiony kajak unoszący się tuż pod powierzchnią wody odholowano do pobliskiej wypożyczalni Szczecin Toys Garden. Mężczyźni byli trzeźwi oraz nie potrzebowali pomocy medycznej. Zakończenie akcji i powrót na bazę WOPR o godzinie 18:20.

O godzinie 15:30 do CKRW Szczecin wpłynęło zgłoszenie za pośrednictwem Aplikacji „Ratunek” o pożarze traw na wyspie Dębina w okolicy Kanału Skoliwińskiego.
Na miejsce zadysponowano ratowników Grupy Interwencyjnej WOPR w Szczecinie, którzy podjęli na pokład R-215 strażaków z Państwowej Straży Pożarnej na przystani Skolwin Yacht Club i wraz z nimi udali się we wskazany rejon. Pożar polany ugaszono o godzinie 16:35. Zakończenie akcji i powrót na bazę o godzinie 17:00

O godzinie 8:45 CKRW Szczecin otrzymało informację o mężczyźnie, który wpadł do wody przy Moście Brdowskim w Szczecinie. We wskazany rejon bezzwłocznie wysłano jednostkę R-202 oraz podjęto decyzję o mobilizacji dodatkowych ratowników. Po przybyciu na miejsce ratownicy z załogi R-202 nie spostrzegli nikogo na powierzchni wody w związku, z czym przystąpili do sprawdzenia wskazanego obszaru. O godz. 09:07 na miejsce zadysponowano łódź R-215 wyposażoną w sonar. Po przeprowadzeniu szybkiego wywiadu ze zgłaszającym stojącym na nabrzeżu ustalono dokładne miejsce, w którym poszkodowany zniknął pod taflą wody. Informację tą natychmiast przekazano nurkowi z Państwowej Straży Pożarnej, który w niedługim czasie wydobył ciało mężczyzny na powierzchnię. Ratownicy Medyczni bezzwłocznie przystąpili do czynności reanimacyjnych, po czym zabrali poszkodowanego do karetki. Zakończenie akcji i powrót na bazę WOPR o godzinie 10:01.

 

17 sierpnia

O godzinie 20:11 do CKRW wpłynęło zgłoszenie dotyczące zaginięcia czerwonej żaglówki, zaginiony mężczyzna miał wypłynąć z jednej z przystani na j. Dąbie i podążać w kierunku Wolina. O godz. 20:12 na miejsce zadysponowano R-202. Ratownicy po dotarciu na j. Dąbie wraz z referatem wodnym Policji rozpoczęli poszukiwania od wizualnej kontroli obszaru jeziora. W trakcie czynności otrzymano zgłoszenie o wystrzelonych czerwonych rakietach w okolic nabrzeża HUK. Przeszukano okolicę wskazanego nabrzeża jednak bez odnalezienia osób potrzebujących pomocy. Po chwili powrócono do działań poszukiwawczych w/w żaglówki. O godz. 21:17 udało się odnaleźć zaginionego męża na marinie w Lubczynie, wspomniany mężczyzna kilka godzin wcześniej miał awarię jednostki na jez. Dąbie i nie mógł skontaktować się ze zgłaszającą. W związku z pozyskaną informacją przerwano poszukiwania i rozpoczęto powrót na bazę. Ok. godz. 21:20 Ratownicy przepływając obok nabrzeża HUK zauważyli na niebie kolejną wystrzeloną czerwoną rakietę. Ratownicy ponownie poprosili o wsparcie referat wodny policji, po konsultacjach wraz z funkcjonariuszami wyznaczyli strefy poszukiwań. Załoga R-202 przeszukała okolicę od nabrzeża HUK oraz rzekę Świętą niestety bez ustalenia sprawców. Zakończenie akcji o godzinie 21:40.

 

16 sierpnia

O godz. 23:46 do CKRW w Szczecinie otrzymało zgłoszenie o człowieku w wodzie w okolicy Wałów Chrobrego a wyspą Bielawa. Na miejsce wysłano jednostkę R-401. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zauważono mężczyznę na lądzie oddalającego się w kierunku Walów Chrobrego, nie stwierdzono innych osób we wskazanym obszarze. Zakończenie akcji o godzinie 00:15.

 

15 sierpnia

            O godzinie 23:50 otrzymano zgłoszenie o osobie, która znajduje się w torze wodnym na wysokości bulwaru Gdyńskiego. Na miejsce zadysponowano R-215, po przeszukaniu wskazanego terenu ustalono, iż mężczyzna wyszedł z wody o własnych siłach i oddalił się w kierunku ul Jana z Kolna o czym za pośrednictwem kanału „Ratunek” poinformowano Policje. Zakończenie i powrót na bazę 00:15.

            O godzinie 10:29 otrzymano zgłoszenie o awarii stacyjki silnika jednostki pływającej.  Zdarzenie w miejscu Przekop Mieleński. Na miejsce udała się jednostka R-202. Holowanie na przystań na J. Dąbie i zakończenie akcji technicznej. Powrót na bazę WOPR o godzinie 12:30.

O godzinie 01:27 bosman dyżurny Szczecińskiego WOPR zauważył na monitoringu miejskim osobę w wodzie. Zawiadomienie wpłynęło również do CKRW za pośrednictwem kanału RATUNEK ze strony dyżurnego Policji. Na miejsce zadysponowano jednostkę R-401. 01:30 poszkodowana została podjęta na pokład. Niezwłocznie została udzielona pierwsza pomoc i wsparcie psychiczne. Po uspokojeniu poszkodowanej, została ona przekazana jednostce Pogotowia Ratunkowego- 01:44. Zakończenie akcji i powrót na bazę 02:06

 

11 sierpnia

W dniu 11.08.2018r podczas zabezpieczenia imprezy „WATER SHOW” o godzinie 17: 54 załoga R-401 otrzymała informację od koordynatora imprezy o zawodniku z urazem stawu kolanowego. Ratownicy zabezpieczyli poszkodowanego do przyjazdu karetki.

O godzinie 18:06 załoga R-401 otrzymała kolejne zgłoszenie o flaybordziście który z dużej wysokości spadł uderzając twarzą o wodę. Na miejsce wysłano skuter, który podjął poszkodowanego, przetransportował do nabrzeża, gdzie czekała załoga R-401. Poszkodowanego zabezpieczono na desce ortopedycznej i przetransportowano i przekazano załodze Ratownictwa Medycznego. Godzina 18:18 powrót jednostek do zabezpieczenia imprezy.

 

10 sierpnia

Dnia 10.08.2018 o godzinie 00:20 CKRW otrzymało zgłoszenie o nieprzytomnym, oddychającym mężczyźnie na Bulwarze Piastowskim przy Moście Kolejowym. Wysłano jednostkę R-401 i wezwano Pogotowie Ratunkowe.  Po dotarciu na miejsce zdarzenia mężczyzna był przytomny. O godzinie 00:23 dotarł zespół Pogotowia. Mężczyzna odmówił pomocy medycznej i oddalił się z miejsca zdarzenia wraz z innym mężczyzną. Powrót 00:37.

 

 

kornika-wydarzen-2018-1
kornika-wydarzen-2018-2

Wydarzenia

Kronika wydarzeń na akwenach miasta Szczecin, czerwiec 2021
Świąteczne życzenia Szczecińskiego WOPR
Szczecin Bliżej Wody - Bardziej Bezpieczny projekt SBO 2021
Nocne poszukiwania z WOPR
Ratownicy szczecińskiego WOPR-u szkolą żołnierzy
10-lecie Szczecińskiego WOPR
Ratownicy szczecińskiego WOPR-u szkolą żołnierzy
10-lecie Szczecińskiego WOPR
Zaproszenie na wigilie WOPR
Już są! Kalendarze na 2019 rok
Podsumowania akcji Bulwary
WOPR Szczecin - bulwary miejsce pasji
WOPR Szczecin - Energia Życia
WOPR kronika wydarzeń sierpień 2018
WOPR aplikacja Ratunek
Bezpieczne Bulwary
Konferencja On Duty! Gdynia 2018
Udana niedzielna akcja na jeziorze Dąbie!
Akcja Płyniemy Polsko
walne zgromadzenie WOPR Szczecin
życzenia świąteczne WOPR Szczecin
Zdzisław Prymelski
Zdzisław Prymelski
wigilia
Zdjęcie
Zdjęcie
pływanie wodolotem

984

CAŁODOBOWY BEZPŁATNY
NUMER ALARMOWY

Nasi partnerzy

WOPR TV

29.11 2016
film

Szkolenie Ratownictwa Lodowego Szczecin 2016


Czytaj więcej...
10.10 2016
poduszkowiec

Ćwiczenia Grupy Interwencyjnej Szczecińskiego WOPR


Czytaj więcej...
10.10 2016
ćwiczenia ratownicze

Dziewanna - ćwiczenia ratownicze


Czytaj więcej...

Kontakt

 

ikona adresu ul. Heyki (nad Kanałem Zielonym)
      70-631 Szczecin

ikona telefonu  tel. (91) 462 48 77
      fax. (91) 462 43 31

ikona maila  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

ikona facebooka  facebook.com/szczecinskiewoprheyki

WOPR Szczecin – wodne ochotnicze pogotowie ratunkowe